Tänavu kevadel RMK looduskaitseosakonna korraldatud kolme valikpakkumise käigus leidis omale rentniku suurem osa taastamist ja hooldamist vajavaid poollooduslikke kooslusi.

- Maatükkide keskmiseks rendihinnaks kujunes 14 eurot hektari kohta.
- Foto: Pixabay
Uusi rentnikke ootas 285 maatükki kogupindalaga 2032 hektarit, millest enamik on luha- ja rannaniidud ning loopealsed. Neil hakatakse nüüd loomi karjatama, heina niitma või tegema mõlemat, vastavalt sellele, kuidas hooldustingimused ette näevad.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Loomakasvatuses ei kao raha ainult sööda tootmisega, vaid eelkõige selle säilitamisel. Uus tehnoloogia, kus silo pakitakse kiletorusse, lubab vähendada kadusid kordades ning annab kasvatajale senisest täpsema kontrolli sööda kvaliteedi üle. Lahendust tutvustatakse peagi Maamessil Tartus ja suvel Järva PM põldude demopäeval.