Maaeluminister Urmas Kruuse vastas kolmapäevases infotunnis Riigikogu liikme Peeter Ernitsa küsimusele võõrtööjõu kasutamise kohta põllumajanduses.
Riigikogu infotunnis käsitleti hooajatöötajate kaasamist põllumajandusse
  • Foto: Liis Treimann
Peeter Ernits viitas küsimust esitades Eesti Aiandusliidu hinnangule, et hooajatööde tegemiseks oleks vaja täita umbes 3000 töökohta. Teda huvitas, kas Ukraina sõjapõgenike hulgas on piisavalt ajutist tööjõudu, kellele põldudel ja lautades ja mujal maal tööd pakkuda.

Seotud lood

Uudised
  • 16.03.22, 15:40
Valitsus pikendas ukrainlaste lühiajalise töötamise võimalust mai lõpuni
Valitsus võttis täna vastu määruse, millega pikendatakse Ukraina kodanikele lühiajalise Eestis töötamise lubatud aega 31. maini.
Uudised
  • 16.03.22, 13:49
Täna arutatakse Ukraina kriisi mõju toidutootmisele
Maaeluminister Urmas Kruuse kutsus kolmapäeva pärastlõunaks kokku kohtumise, et arutada Ukraina kriisi mõjusid ja võimalikke lahendusi siinsele põllumajandus-, kalandus- ja toidutootmissektorile.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.06.26, 16:46
Paindlikkus Eesti taimekasvatuses: kuidas määrata ise saagi valmimise aega ja kvaliteeti
Taimede kasvatamine kiletunnelites on Eestis aasta-aastalt populaarsemaks muutunud. Võrreldes avamaaga pakub tunnelilahendus võimalust saagikoristuse algust kuni kahe nädala võrra varasemaks tuua või hoopis hilisemaks lükata. Hästi planeerides on tänu sellele võimalik saada ka saagi eest turul kõrgemat hinda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele