Marko Gorban: kodumaine tootmine ja isevarustatusvõime on olulised

Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban tutvustas 10. märtsil EMÜ Polli Aiandusuuringute Keskuses toimunud EPKK Aiandusfoorumil aiandussektori olukorda ja võimalusi uuel Euroopa Liidu eelarveperioodil.
Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.
  • Maaeluministeeriumi põllumajandus- ja maaelupoliitika asekantsler Marko Gorban.
  • Foto: Oleg Hartsenko
Viimane aasta oli sektorile suhteliselt hea, põllumajandussektoris oli möödunud aastal kogutoodangu väärtus ligikaudu üks miljard eurot, taimekasvatustoodang moodustas sellest 556 miljonit ja aiandustoodangu osa sellest oli ligikaudu 75 miljonit eurot.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele