• 26.04.22, 16:30

Kalatootjad: edulugu algab konkurentide koondumisest

Eesti Kalatootjate Keskühistu Paldiskisse rajatud kalajahu- ja kalaõlitehas alustas tootmisega 2019. aastal. Tehase praegused kolm omanikku tegutsesid veel mõni aasta tagasi üksteise konkurentidena Läänemere kalapüügil ning kala töötlemisel.
Kalakomponenditehase seadmestik.
  • Kalakomponenditehase seadmestik.
  • Foto: Laura Freivald
Ettevõtjad puutusid pidevalt kokku väheväärtusliku kala püüdmisega ja töötlemisjääkidega, millele oli keeruline leida turgu. Sellest selguski vajadus ühtse lahenduse järele, mis aitaks töötlemisjääkide ja väheväärtusliku kalaga midagi teha, kirjutab Maaeluministeeriumi kalamajandusosakonna valdkonnajuht Eduard Koitmaa.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele