Väikeettevõtete toetamisega aidatakse kaasa põllumajandusettevõtete mitmekesise struktuuri säilimisele. Toetus on mõeldud väikestele põllumajandusettevõtetele põllumajandustoodete tootmise või töötlemise arendamiseks.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja hinnangul muutub just 2023. aasta põllumajandussektori jaoks väga riskantseks, mistõttu tuleks jätkata erimärgistatud kütuse täismahus aktsiisisoodustust ka järgmisel aastal.
Scandagra Eesti AS tegevjuhi Eigo Siimu sõnul on põllumajandusvaldkonna süda koostöö ja vastastikune usaldus. Pärast esimest kümmet kuud ametis tõdeb ta, et sektor on küll keerulises seisus, kuid just nüüd on kõige olulisem seista põllumehe kõrval ja aidata tal raskused üle elada.