Uuring: ka lepal kasvav must pässik on raviomadustega

Maaülikooli teadlaste eestvõttel läbi viidud värske uuring näitab, et lepapuudel parasiteeriv must pässik (Inonotus obliquus) on raviomadustelt võrreldav kasel kasvava seenega.
Hallil lepal kasvav must pässik.
  • Hallil lepal kasvav must pässik.
  • Foto: Maidu Silm
Must pässik (Inonotus obliquus) ehk tšaaga (chaga) on eelkõige kasel tuntud parasiteeriv puuseen, mida Eesti rahvakeeles kutsutakse ka kasekreepsuks, kõokäsnaks ja isegi kasekäsnaks. Must pässik kasvab põhjapoolkeral ja kuulub taelikuliste sugukonda kandseenete hõimkonnas, tekitades tüvemädanikku mitmetel lehtpuudel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.04.26, 12:43
Maamessil selgitatakse esmakordselt välja parim suvine toidutoode
Maamess toimub juba 23.-25. aprillil Tartus
23.-25. aprillil toimub Tartu messikeskuses järjekorras 32. rahvusvaheline Maamess - Baltikumi suurimaid põllumajanduse, metsanduse, aianduse ja toidutööstuse ettevõtteid ja organisatsioone koondavaid sündmusi, kuhu koguneb kolmeks päevaks üle 470 ettevõtte üheksast riigist.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele