Projekti SynPro 2020 raames investeeris CLAAS 44 miljonit eurot, et toota oma Harsewinkeli tehases praegusel hetkel kõige tänapäevasemaid kombaine maailmas. Uusimaid tootmis- ja logistikatehnoloogiaid kasutades on võimalik konstrueerida ühel ja samal liinil kaks erinevat mudelit, mida iseloomustab enneolematu valik omadusi ja võimalusi.
Koos oma ligi 15 000 üksikosaga on teraviljakombainid ühed kõige keerulisemad põllumajandusmasinad üldse. Seetõttu kujutavad tootmise planeerimine, osade logistika ning kere ehitamine ja kokkupanek endast erilist väljakutset - eelkõige siis, kui kombainiga käib kaasas lai valik põhi- ja lisafunktsioone. Projekti SynPro 2020 raames algusest peale uuesti projekteeritud ja ehitatud teraviljakombainide TRION ja LEXION monteerimisüksus CLAASi „peakorteris“ Harsewinkelis just täpselt seda võimaldabki: erakordne mitmekesisus, väga paindlik tootmine ja kompromissitu kvaliteet - tehnika viimasele sõnale vastavad töökohad koos märkimisväärse CO2 heite vähendamisega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.