• 16.11.22, 11:55

Eesti veekogud said sügisel tublisti kalalisa

RMK Põlula kalakasvatustalitus asustas Eesti kalavarude täiendamiseks veekogudesse tänavu sügisel üle 210 000 lõhe, siia ja tuura noorkala.
Siigade sügisene asustamine Pakri lahte.
  • Siigade sügisene asustamine Pakri lahte.
  • Foto: Kadri Kauksi
Suurim kogus, 124 200 ühesuvist lõhe viidi Pärnu jõkke, kus nad jaotati kärestikele 14 asukohas Türi ja Sindi vahel. Väiksemate kogustega täiendati Valgejõe lõheasurkonda (26 500 ühesuvist) ja Purtse jõge (11 400 ühesuvist lõhet). Need 4–10 grammised kalakesed jäävad jõkke elama veel pooleks kuni poolteiseks aastaks.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 17:02
Scandagra: tugeva meeskonna loob usaldus, mitte uhked loosungid
Põllumajandus ei pruugi olla esimene valik, mis tööotsingutel pähe tuleb. Ometi töötab Scandagras inimesi, kes ei vahetaks seda valdkonda millegi vastu. Miks? Sest siin saab teha tähenduslikku tööd, tunda end väärtustatuna ja kuuluda meeskonda, kus valitsevad usaldus ja ühtsus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele