Koolides ja lasteaedades on alanud projekt „Näpud mulda!“. Lapsed saavad projektis kasvatada mitmesuguseid söögitaimi ja ise kogeda, kuidas toit meie lauale jõuab. Sellest, kuidas lastel läinud on, kirjutab Maaelu Teadmuskeskuse teenuste ja arendusvaldkonna juhataja Evelyn Vanamb.

- Sajas haridusasutuses said lapsed näpud mullaseks. Foto: Pixabay
Aprilli alguses panime Maaelu Teadmuskeskuses kokku 100 programmi „Näpud mulda!“ stardikomplekti. Nendest 72 saatsime lasteaiarühmadele ja 28 kooliklassidele. Komplekt sisaldas porgandisordi „Jõgeva Nantes“, põldoa „Jõgeva“ ja aedherne „Valma“ seemneid ning tippsibulat „Jõgeva 3“. Samuti lisasime pakki orgaanilist väetist, vahekultuuri seemneid, juhiseid ja silte peenarde tähistamiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Looduslikud ja poollooduslikud rohumaad sobivad küll karjatamiseks ning neilt võib saada arvestatava koguse heina, ent paraku ei ole selliste heinamaade silo lüpsikarja jaoks piisavalt kvaliteetne. Kvaliteetse silo saamiseks peab farmipidaja olema valmis panustama maa ettevalmistusse, kultuurtaimede külvamisse, väetamisse ja õigeaegsesse hooldamisse.