• 21.12.23, 11:55

Euroopa Komisjon soovib muuta loomade transportimistingimusi

Euroopa Nõukogu määruse, mis käsitleb loomade kaitset vedamise ja sellega seonduvate toimingute ajal, hindamine ja Euroopa elanike arvamusega arvestamine on jõudnud selleni, et Euroopa Komisjon avaldas ettepaneku uue õigusakti kehtestamiseks. Regionaal- ja põllumajandusministeeriumi toiduohutuse osakonna peaspetsialist Ulrika Tuppits teeb ülevaate ettepaneku põhipunktidest ning selgitab, kuidas sellega Eestis edasi toimetatakse.
Euroopa Komisjon soovib muuta loomade transportimistingimusi.
  • Euroopa Komisjon soovib muuta loomade transportimistingimusi.
  • Foto: Unsplash
Õigusakti muutmise eesmärk on toota põllumajanduslikku toodangut ja toitu kestlikult, järgides rangeid loomaheaolu tagavaid standardeid. Kehtiv õigusakt tugineb aga 20 aastat vanadele tehnoloogilistele lahendustele ja ühiskonna ootustele. Uus määrus peab olema lihtsamini rakendatav, vastama paremini ühiskonna muutunud ootustele ning võtma kasutusele uued digitaalsed ja tehnoloogilised vahendid. Kehtiva õigusakti rakendamise tõhusust on ka mitme uuringuga analüüsitud ning jõutud järeldusele, et nõuete kontrollimine peab olema senisest lihtsam ja tõhusam.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 15.10.25, 16:55
Eigo Siimu: põllumajanduses loeb usaldus – kui põllumehel läheb hästi, läheb hästi ka meil
Scandagra Eesti AS tegevjuhi Eigo Siimu sõnul on põllumajandusvaldkonna süda koostöö ja vastastikune usaldus. Pärast esimest kümmet kuud ametis tõdeb ta, et sektor on küll keerulises seisus, kuid just nüüd on kõige olulisem seista põllumehe kõrval ja aidata tal raskused üle elada.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele