Aruanne: toidukaupade tarneahelas suuri muutusi toimunud ei ole
Eesti Konjunktuuriinstituut avaldas 2024. aasta I kvartali lõpus koostatud uuringu vahearuande, milles vaadeldakse toidukaupade hinna jaotust tarneahelas ja nende muutusi. Seekordse uuringu tulemused näitavad, et turul on toimunud stabiliseerumine.
Eesti Konjunktuuriinstituudi direktor Peeter Raudsepp
Foto: Andras Kralla
Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi tellitud ja Eesti Konjunktuuriinstituut AS-i poolt läbi viidud uuringu kolmas osa näitab üldistatult, et toiduhinnad on 2024. aasta esimeses kvartalis stabiliseerunud ning jaehinna jagunemises ei ole toimunud enam nii suuri muutusi, kui eelnevates kvartalites. Uuringus vaadeldi piima-, teravilja- ja lihatoodete ning köögivilja ja munade hinna kujunemist.
Scandagra Eesti AS tegevjuhi Eigo Siimu sõnul on põllumajandusvaldkonna süda koostöö ja vastastikune usaldus. Pärast esimest kümmet kuud ametis tõdeb ta, et sektor on küll keerulises seisus, kuid just nüüd on kõige olulisem seista põllumehe kõrval ja aidata tal raskused üle elada.