21. augustil sündis Luunja tallis Eesti esimene katseklaasis loodud ja embrüona kandjamärasse siirdatud hobusevarss. Noor täkupoiss kannab nime Endex ja kasvab jõudsalt.
Eesti esimene katseklaasivarss Endex.
  • Eesti esimene katseklaasivarss Endex.
  • Foto: Eesti Maaülikool
Kehaväliselt laboritingimustes Eesti Maaülikooli teadlaste ja loomaarstide loodud embrüo siirati ligi aasta tagasi. Varsa bioloogiline ema on 6-aastane Electra, kes elab samuti Luunja tallis ning on lootustandev sporthobune. Varsa isa on Euroopa üks tipptäkke Ermitage Kalone Belgiast, kes võistles sel aastal ka Pariisi olümpiamängudel. Endexi surrogaatema on Luunja talli hobune Miss Dior, kes hoolitseb varsa eest hästi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.06.26, 16:46
Paindlikkus Eesti taimekasvatuses: kuidas määrata ise saagi valmimise aega ja kvaliteeti
Taimede kasvatamine kiletunnelites on Eestis aasta-aastalt populaarsemaks muutunud. Võrreldes avamaaga pakub tunnelilahendus võimalust saagikoristuse algust kuni kahe nädala võrra varasemaks tuua või hoopis hilisemaks lükata. Hästi planeerides on tänu sellele võimalik saada ka saagi eest turul kõrgemat hinda.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele