• 27.12.24, 12:00

Hiina liigub teravilja isevarustatuse poole: rekordsaak ja uued eesmärgid

Hiina püstitas 2024. aastal teraviljatoodangu rekordi 706,5 miljoni tonniga, mis on 1,6% rohkem kui eelmisel aastal, selgub riikliku statistikaameti andmetest. See oli ka esimene kord, kui riigi teraviljasaak ületas 700 miljonit tonni.
Hiina püstitas 2024. aastal teraviljatoodangu rekordi 706,5 miljoni tonniga.
  • Hiina püstitas 2024. aastal teraviljatoodangu rekordi 706,5 miljoni tonniga.
  • Foto: Pixabay
Riigi omanduses olevad teraviljareservi ettevõtted plaanivad sel aastal osta kokku umbes 420 miljonit tonni teravilja, mis tähistab teist järjestikust aastat, mil ostumaht ületab 400 miljonit tonni. Hiina ametnikud on parandanud teravilja ostmise korraldust ja võtnud kasutusele mitmeid meetmeid, et lihtsustada põllumeestel teravilja müüki, teatas Hiina valitsus 26. detsembril lõppenud toidu- ja strateegiliste reservide konverentsil.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 17:02
Scandagra: tugeva meeskonna loob usaldus, mitte uhked loosungid
Põllumajandus ei pruugi olla esimene valik, mis tööotsingutel pähe tuleb. Ometi töötab Scandagras inimesi, kes ei vahetaks seda valdkonda millegi vastu. Miks? Sest siin saab teha tähenduslikku tööd, tunda end väärtustatuna ja kuuluda meeskonda, kus valitsevad usaldus ja ühtsus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele