Täna, rahvusvahelisel märgalade päeval rõhutatakse märgalade kaitsmise ja taastamise kasvavat tähtsust. Need elutähtsad ökosüsteemid on maailmas kadumas kolm korda kiiremini kui metsad – alates 1970. aastast on hävinud juba 35% märgaladest.
Eestis on 17 rahvusvahelise tähtsusega ehk Ramsari ala.
  • Eestis on 17 rahvusvahelise tähtsusega ehk Ramsari ala.
  • Foto: Kliimaministeerium
„Märgalad – sood, rabad, jõed, järved, luhad ja rannaniidud – on meie looduse lahutamatu osa. Need pakuvad inimesele vett, toitu ja elatist ning aitavad kohaneda kliimamuutustega. Eestis oleme viimastel aastatel taastanud soodele iseloomuliku veerežiimi umbes 20 000 hektaril. Tulemused on juba näha – haruldased liigid naasevad, turvas hakkab taas moodustuma ja soo hakkab toimima nagu soo. Seda olulist tööd tuleb jätkata,“ ütles kliimaminister Yoko Alender.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.06.26, 13:29
Nutikad akusalvestid muudavad päikeseenergia taas tasuvaks
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele