• 16.05.25, 12:30

Algab kevadine metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine

19.–25.05.2025 toimub Kirde- ja Kagu-Eestis, Venemaaga piirnevatel aladel, rebaste ja kährikute marutaudi vastu vaktsineerimine. Vaktsineeritava ala laius on 50 kilomeetrit Venemaa maismaapiirist ning 30 kilomeetrit Narva jõest.
Alagab rebaste ja kährikute marutaudi vastu vaktsineerimine.
  • Alagab rebaste ja kährikute marutaudi vastu vaktsineerimine.
  • Foto: Pixabay
Marutaud on ohtlik, surmaga lõppev haigus, mis ohustab nii inimesi kui loomi. Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Ave-Ly Toomvapi sõnul on oluline, et piiriäärsetel aladel elutsevad rebased ja kährikud oleksid haiguse eest vaktsineerimise läbi kaitstud, sellega välditakse haiguse taaslevimist piiri tagant Eestisse ning kaitstakse seeläbi ka koduloomi ja inimest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.09.25, 12:14
Kuldne tund ja nutikas tehnoloogia: tänapäeva farmid kasvatavad tervemaid vasikaid
Vasika elu algus määrab tema tuleviku. Kui veel mõnikümmend aastat tagasi piisas sellest, et loom sai sooja ja piima, siis tänane teadmine ja tehnoloogia on muutnud vasikakasvatuse palju täpsemaks ning kontrollitumaks. Farmides räägitakse „kuldse tunni“ olulisusest ja automatiseeritud söötmissüsteemidest, mis on vähendanud haigusi ja muutnud töö inimestele kergemaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele