• 28.08.25, 09:15

EPKK: SAK-i kahjud tuleb hüvitada ka toidutööstustele

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) kutsub valitsust ja Riigikogu üles töötama välja erakorralised meetmed, millega hüvitataks sigade Aafrika katku (SAK) puhangutest tulenevad otsesed kahjud ka toidutööstustele. Seni on riiklikku tuge saanud seakasvatajad, kuid lihatööstused on jäänud ilma, kuigi kahjud ulatuvad sadadesse tuhandetesse eurodesse.
SAK-i kahjud tuleb hüvitada ka toidutööstustele.
  • SAK-i kahjud tuleb hüvitada ka toidutööstustele.
  • Foto: Raul Mee
EPKK toiduvaldkonna juhi Meeli Lindsaare sõnul on olukord sektori jaoks kriitiline: „Kui seni on taudi tagajärgedega tegelemiseks toetusi saanud seakasvatajad, siis lihatööstused on jäänud täiesti üksi. Põllumajandus- ja Toiduameti korralduse alusel tuleb hävitada kõik liha ja lihatooted, mis on pärit nakatunud farmidest, isegi juhul kui toidutootes on sellist liha vaid väike osa. Kahjud ulatuvad sadadesse tuhandetesse eurodesse ja need kulud on täna täielikult ettevõtete enda kanda.“

Seotud lood

Saated
  • 03.07.25, 10:27
Seakatkuga pihta saanud farmi juht: suurim oht tuleb Lätist
Atria farmis tuli seakatku tõttu hukata tuhandeid loomi. Suurimaks riskiks peab juht Meelis Laande farmi asukohta otse Läti piiri ääres.
Uudised
  • 26.07.25, 10:44
Seakatk jõudis Raplamaa farmi
4000 siga hukatakse, lihatööstus peatas töö
Raplamaal tuvastati sigade Aafrika katk pea 4000 seaga farmis. Katku nakatumine tuvastati Kehtna vallas, Petlema farmis, mille omanikuks on Frank Kutter OÜ.
  • ST
Sisuturundus
  • 07.08.25, 12:57
Tõhus umbrohutõrje talirapsipõldudel: strateegiad ja soovitused uueks hooajaks
Eelmise sügisel külvatud rapsi saagikoristuse järel algab uue hooaja planeerimine. Eduka rapsikasvatuse aluseks on hästi läbimõeldud väetamisstrateegia ja sobiva seemnematerjali valik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele