Euroopa Komisjon avaldab peagi kauaoodatud lihtsustamise paketi, mille eesmärk on vähendada bürokraatiat põllumajanduses ja metsanduses. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) koos Põhjamaade ja Balti riikide põllumajandus- ja metsaomanike esindusorganisatsioonidega saatis Euroopa Komisjonile ühise pöördumise, rõhutades vajadust selgete ja praktiliste nõuete ning õigusselguse järele.
Nitraadidirektiivi puhul juhiti tähelepanu, et mitmed nõuded on aegunud ja ei arvesta kliimamuutuste mõju ega uusi tehnoloogilisi võimalusi.
  • Nitraadidirektiivi puhul juhiti tähelepanu, et mitmed nõuded on aegunud ja ei arvesta kliimamuutuste mõju ega uusi tehnoloogilisi võimalusi.
  • Foto: Unsplash
EPKK hinnangul ei tohi lihtsustamine jääda formaalsuseks, vaid peab vähendama nõuete täitmisega seotud ajakulu ning muutma reeglid loogiliseks ja rakendatavaks. Meie piirkonna tugevuseks on kõrge digitaliseerituse tase ning EL-i keskmisest väiksem veterinaarravimite ja taimekaitsevahendite kasutus, mistõttu sobivad meile lahendused, mis arvestavad toimivate praktikaga, mitte ei lisa uusi kohustusi. .

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 09:28
Üks seisakupäev võib maksta üle 30 000 euro: miks tasub kombain enne hooaega põhjalikult üle vaadata
Kui kombain seisab, ei seisa ainult masin, vaid kogu tootmisahel. Teraviljakombain ei ole lihtsalt üks masin paljude seas. Koristushooajal on see kogu tootmisprotsessi kõige kriitilisem lüli. Kui külv, taimekaitse ja väetamine jaotuvad kuude peale, siis saagi kättesaamine ja realiseerimine toimub sageli väga lühikese ajavahemiku jooksul – kõigest 2-4 nädalaga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele