Järvamaal, Järva vallas tuvastati lindude gripp talus, kus peeti kanu ja hanesid. Kokku peeti majapidamises üle 40 kodulinnu.

- Järvamaal tuvastati talus lindude gripp.
- Foto: Pixabay
Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaolu osakonna juhataja Olev Kalda sõnul seati talule kitsendused, et vältida haiguse levikut. „Info saabudes võtsime lindudelt proovid, mis kinnitasid eriti ohtlikku lindude grippi. Koheselt seadsime majapidamisele kitsendused. Hetkel toimub taudipunktis korjuste kõrvaldamine ning esmane desinfitseerimine,“ selgitas Kalda.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Harjumaal, Arukülas püüti kinni haigustunnustega rebane, kelle proovidest tuvastati lindude gripi viiruse tüvi H5N1. Samuti tuvastas Riigi Laboruuringute ja Riskhindamise Keskus (LABRIS) lindude gripi viiruse sama tüve esinemise Viimsi hobilinnupidaja kanal. Hukkunud olid kõik viis lindu.
Katse kolme erineva püsikülvikuga
Maaressurss on piiratud ning loomakasvatajad otsivad pidevalt võimalusi põllumajandusliku maa efektiivsemaks kasutamiseks. Aastal 2025 oli Eestis 273 848 ha püsirohumaid, mis valdavalt on sööda tootmise eesmärgil alakasutatud. Silo saagi suurendamiseks püsirohumaadelt on üheks võimaluseks külvata sinna juurde kultuurtaimede seemneid.