Autor: Põllumajandus.ee • 17. juuli 2019

Juhan Särgava: Maru värk, Maasikamemm on pihtide vahel nagu sitikas!

Mingi “maasikamemm” on nüüdseks andnud tööd ja leiba ajakirjandusele, järelvalveorganitele ja erialaliitudele kordades rohkem, kui tema enda aasta sissetulek olla võib. Kõik klopivad ja ajavad taga, lasta kah ei tohi, sellist luba pole!
Maasikad
Foto: Pixabay

Mammi ise on nii hirmunud, et ei tea enam mispidi sõnad suust pudenevad. Igast järgmisest sõnast saab lehekülje täie arutlusi ja oletusi, mis kohe “soojalt” maha müüakse. Selge on see, et tema põllul mürki polnud. Ka see, et müüdavates oli mürki “parasjagu”, ehk alla lubatud normi. Ainult mürk ise oli “viimse malli” järgi sattunud keelatute hulka.

Aga reegleid, neid trükitakse iga issanda päev enamgi, kui keegi lugemisega järge pidada suudab. Ainult seaduslooja, kes selle sama seaduse “lehekese mahlast” elatub teab kus on see nimekiri, mis juba keelatud, keelamisele minekul ja esialgu lausa lubatud.

Lõppkokkuvõttes 800 tonni agrokemikaale, mis maale toodud, tuleb ära absorbeerida. Inimene on selleks suurepärane bioakiivne filter, et kõik süütult loodusesse tagasi jõuaks. Kodumaise eelistamist see üritus küll ei teeninud. Teiste omad oli madala fooniga mitmest meie näitest.

LOE LISAKS:

PMA: Sepakõrtsi talu tegevuse kontroll jätkub

Juhan Särgava, mahetootja

Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Jaanus SarapuuReklaami projektijuhtTel: 5166 960