Autor: Väderstad • 30. märts 2021

Väderstad laiendab laboratoorset tegevust

Maailma juhtiv mullaharimis-, külvi- ja täppiskülvi lahenduste looja Väderstad investeerib jätkuvalt teadus- ja arendustegevusse. Märtsis avati Väderstadis uus laboratoorium hüdraulika ja muude komponentide katsetamiseks.
Väderstad AB Rootsi tootmiskeskus
Foto: Väderstad AB

Nõudmised homsele põllumajandusele kasvavad pidevalt ja Väderstad vastab väljakutsele. 2016. aastal avas Väderstad uue külvisüsteemide labori, mis laiub enam kui 280 ruutmeetril, pakkudes võimalusi luua erinevaid keskkondi ja simuleeritud välitingimusi. Nüüd on aeg astuda järgmine samm - kahele korrusele seatakse kokku 350 ruutmeetri suurune uute komponentide katselabor.

Komponentide katselaboris on mitmeid paindlikke katseüksuseid, lisaks hüdrauliline labor ja töökoda. Samuti on keskendutud hea töökeskkonna loomisele – olemas on konverentsiruum, köök, kontor koos vajalike seadmetega.

„Selle laboriga kehtestame töökeskkonnale ja -võimekusele uue standardi. Meie süsteemide katsegrupp on välja töötanud uudse paigutuse ning detailide paikasaamiseks oleme arhitektuuri- ja sisekujundusküsimuste lahendamiseks välist abi kasutanud,“ rääkis Väderstadi katsekeskuse juht Mikael Albrecht.

Uute komponentide labor on oluline osa süsteemist, mis on abiks tõhusamate hüdrauliliste komponentide ja süsteemide väljatöötamisel ettevõttes. Labor ei piirdu siiski vaid hüdraulikaga. Juba praegu tehakse katseid nii Väderstadi innovatsioonimeeskonna abistamiseks kui ka Väderstadi põhitoodete arenduse toetamiseks.

„Väderstad kasvab pidevalt ja me toodame selgete eelistega masinaid, mis hõlmavad paljusid tehnilisi valdkondi. Näiteks on meie simulatsioonivõime ja -võimsus viimase aasta jooksul oluliselt kasvanud ning me otsime endiselt appi uusi kolleege, kel oleks võimalik töötada nii lõplike elementide analüüsi kui katsete ja disaini valdkonnas,“ ütles Mikael Albrecht.

Alates Väderstadi asutamisest 1962. aastal on ettevõtte nn. DNA-s anda tugev tõuge põllumajandusmasinate arengusse, püsida esirinnas uuenduslike lahenduste loomisel, nendega edasiminekul ja uute meetodite väljatöötamisel. Igal aastal investeeritakse suur osa müügitulust tagasi arendusse. Uue katselaboriga saab Väderstad jätkata innovatsiooni, tõsta standardeid ja lihtsustada põllumajandustootjate igapäevast tööd kogu maailmas

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751