• 02.11.06, 10:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Helenius: põllumajandus on parimaid raha paigutamise viise

Trigon Capitali omanik Joakim Helenius ütles "Aasta Põllumehe" konverentsil, et põllumajandus on parimaid raha paigutamise viise, kirjutab Maaleht.
"Põllumajandusega tegelen sellepärast, et investeeringud sinna on parimaid raha paigutamise viise, mitte sellepärast, justkui oleksin talus üles kasvanud," ütles Helenius. Trigon Capital Groupile kuulub praegu 30 000 ha põllumaad, 4000 karilooma, 4 farmi Eestis, 5 Ukrainas ja üks Venemaal.
"Tahame endiste N Liidu maadel omandada üle 100 000 ha maad, kuid samas ei taha käest lasta võimalusi arendada piimakarjandust ka Eestis," selgitas Helenius.
Eraldi peatus Helenius teravilja nõudluse suurenemisel kogu maailmas, tuues näiteks rahvaarvu ning toiduvajaduse tõusu Indias ja Hiinas.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Teraviljavarud on tänavu maailma kõige madalamal tasemel, samas nõudlus vilja järele üha kasvab. Ka ühe kilo liha tootmiseks on vaja mitu kilo teravilja. Nii et järgmise 5–10 aasta jooksul tõuseb teravilja hind väga järsku,” rõhutas Helenius.
Investeerimispankur viitas ka trendile hakata fossiilsete kütuste asemel kasutama rohelist kütust, mis suurendab veelgi nõudlust teravilja järele. Ka kliimamuutused mõjutavad suuresti teravilja tootmist: kui vee osakaal kliimamuutuste tõttu USA kesk- ja lääneosas väheneb, väheneb ka sealne teraviljaturg, samas on nõudlus teraviljade ja maisi järele USAs üha kasvamas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.06.25, 13:37
A.Tammel AS alustas FARESIN elektriliste ja tava-teleskooplaadurite maaletoomist
Faresin Industries S.p.A., mille peakontor asub Breganzes (VI), projekteerib, toodab ja turustab loomakasvatussektori söödamiksereid ning neile vajalikku ratsioonianalüüsi tarkvara, samuti põllumajandus-, tööstus- ja ehitusrakenduste teleskoopkäitlejaid. Praeguse presidendi Sante Faresini poolt 1973. aastal asutatud ettevõte ühendab tugeva perejuhtimise traditsiooni rahvusvahelise kontserni dünaamilisusega, mis tegutseb ülemaailmselt laialdase tütarettevõtete, edasimüüjate ja edasimüüjate võrgustiku kaudu. 2023. aastal tähistas ettevõte oma 50. juubelit.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele