• 09.11.06, 17:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Lehmad tahetakse Eesti maastikult minema lüüa

Keskkonnasõbraliku majandamise toetus kaotab piimakarjad Eesti maastikult, kuna loomade suvel väljas karjatamist enam ei nõuta ja karjamaadele seda toetust ei maksta, kirjutas Maaleht.
Väiksemad talumehed, kes karjatavad oma loomi suviti karjamaadel, ei ole rahul kavandatavate keskkonnasõbraliku majandamise toetuse muudatustega, mis teevad toetuse saamise suurtootjatele mugavaks, kuna ei sunni lautadest loomi suviti enam karjamaale ajama.
Siiani pidid loomad selle toetuse saamiseks olema kevadest sügiseni karjamaadel. “Toetusteks jagatakse ju väga suured summad ja nüüd püüavad seda saama lipsata ka suurtootjad, kes loomi laudast välja ei lase,” kritiseeris Mätiku talu peremees Aivar Pikkmets Pärnumaalt.
Siiani on makstud toetust rohumaa hektari eest üle 300, põllumaa hektari eest üle 700 krooni. Nüüd kardab Pikkmets, et leevenduste tegemisega jäävad toetused kõigile lahjemaks. “Kas see on keskkonnasõbralik tootmine, kui loomad on aasta ringi laudas ning sööt veetakse ette?” küsis Pikkmets.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 11:03
Kevad 2025: talivili on jõuline, suvirapsi osakaal kasvab, väetise kulunormid on muutuses
2025. aasta kevad on toonud põldudele positiivse pildi: taliviljad on hästi talvitunud ning taimed on tugevad, hoitud ja toidetud. Ilmastik on kevadel olnud küll heitlik, kuid üldpilt on lootustandev. Linas Agro agronoomiaeksperdi Mart Toomsalu sõnul on rõõm tõdeda, et põllumehed ei ole sellel kevadel lämmastikväetisega kokku hoidnud, mis omakorda kajastub taimede heas seisukorras.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele