Keskkonnasõbraliku majandamise toetus
kaotab piimakarjad Eesti maastikult, kuna loomade suvel väljas karjatamist enam
ei nõuta ja karjamaadele seda toetust ei maksta, kirjutas Maaleht.
Väiksemad talumehed, kes karjatavad oma loomi suviti karjamaadel, ei ole rahul kavandatavate keskkonnasõbraliku majandamise toetuse muudatustega, mis teevad toetuse saamise suurtootjatele mugavaks, kuna ei sunni lautadest loomi suviti enam karjamaale ajama.
Siiani pidid loomad selle toetuse saamiseks olema kevadest sügiseni karjamaadel. “Toetusteks jagatakse ju väga suured summad ja nüüd püüavad seda saama lipsata ka suurtootjad, kes loomi laudast välja ei lase,” kritiseeris Mätiku talu peremees Aivar Pikkmets Pärnumaalt.
Siiani on makstud toetust rohumaa hektari eest üle 300, põllumaa hektari eest üle 700 krooni. Nüüd kardab Pikkmets, et leevenduste tegemisega jäävad toetused kõigile lahjemaks. “Kas see on keskkonnasõbralik tootmine, kui loomad on aasta ringi laudas ning sööt veetakse ette?” küsis Pikkmets.
Seotud lood
Baltic Agro täisautomaatne põlluilmajaam Cordulus aitab põllumehel teha õigeid valikuid - leida külviaja, jälgida taimede kasvu, kontrollida kahjureid ning koristada, kui saak on küps. Ilmastiku kohta saadud andmete kasutamine aitab suurendada põllul tehtavate tööde tõhusust, vähendada kulusid ja säästa aega.