Taimekasvatusega tegeleva Kalle Hamburgi
talu peremees Kalle Hamburg arvas, et taimekasvatuses on üldse veel vara
rääkida, kas läheb hästi või halvasti.
„Taimekasvatuses on veel vara rääkida, kuidas läheb. Kui nüüd hinnad tõusevad, siis ju riskid suurenevad,“ arutles peremees.
Küll aga ütles Hamburg, et kevadine külm võttis rapsipõllu ära ja kuna nüüd on väga kuivad ilmas, siis ei tea ka, mis uuest külvist saab. Samuti ei tahtnud ta ennustama hakata, kuhu küünivad sel aastal teravilja hinnad. „Raske ennustada – vilja hind tõusis möödunud aastal päris palju.“ Põllumehed on Hamburgi kinnitusel ettevaatlikuks muutunud ja hinda ühele tasemele ei sule.
Küsimusele, kas taimekasvatuse käekäigust saab põhimõtteliselt ainult sügisel rääkida, kui saak käega katsuda, vastas Kalle Hamburg jaatavalt. Eelmisel aastal oli kartuli hind kohati hea saagikuse tõttu jäänud alla omahinna, milliseks ta sel aastal kujuneb, peremees siiski öelda ei tea.
Kalle Hamburg alustas talupidamist 1989. aastal vanaisa-vanaema maadel. Praegu on kasutuses 83 ha oma põllumaad ja sel aastal renditi lisaks 27 ha. Talutöödel on abiks kaks palgalist. Kallest endast on saanud Eesti juhtiv seemnekartuli kasvataja.
Seotud lood
Kuna aasta-aastalt esineb kõrreliste umbrohtude tõrjega aina enam probleeme, on väga oluline saada need kontrolli alla juba sügisel. Taimekaitsevahendite esindaja Nordisk Alkali tehniline nõustaja/turundusjuht Ann Raukas nendib, et pikkadel sügistel peab kultuur konkureerima umbrohuga nii toitainete kui ka valguse osas ning lisaks loob tihe ja umbrohurikas taimik soodsad tingimused taimehaiguste levikuks.
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele