Ärgitasin metsaseltsi liikmeid
taotlema PEFC sertifikaati, sest see ei maksa väga palju, kuid võib aidata
tulevikus paremini metsamaterjali müüa, ütles Vardi metsaseltsi juhataja Taavi
Ehrpais.
„Täna sertifikaadi taotlemiseks tehtud investeeringut – maksimaalselt ehk kuni kümme krooni hektari kohta – tagasi ei teeni,“ rääkis Ehrpais. „Aga kui puiduturul jääb kauaks ajaks olukord, et kaupa raske müüa, siis ilmselt paremini saavad oma kaubast siiski lahti need, kellel sertifikaat ette näidata on.“
Ehrpaisi sõnul ühines PEFC sertifikaadi taotlemise esimese grupiga 5-6 Vardi metsaseltsi liiget. „Mul endal on mõned sajad hektarid metsamaad ja tegelikult on minu metsades juba ammu kõik sertifikaadile esitatavad nõuded täidetud,“ kinnitas metsandusharidusega Ehrpais. „Ma ei pea oma metsi majandades midagi muutma.“
Eesti Erametsaliit on käivitanud sertifitseerimisprotsessi, mille käigus saab esimene grupp ehk 39 metsaomanikku sügiseks PEFC sertifikaadi, mis tõendab, et metsa on majandatud säästlikult.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.