• 21.08.09, 10:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Talunikud otsivad uusi müügivõimalusi

Põllumajandustoodangu kokkuostuhindade langus paneb talunike mõtted selles suunas liikuma, kuidas toodetud piim, teravili ja köögivili ilma vahendajateta tarbijani toimetada.
Vendi aiandustalu peremees Aare Vent on oma kasvatatud köögivilja juba aastaid otse tarbijatele müünud - isiklikult püsti pandud kioskites, kirjutab Põhjarannik. Eelmisest nädalast viib ta oma kapsast, kartulit, porgandit ja mugulsibulat ka kolme Selveri kauplusse - otse, ilma hulgilao vahenduseta.
Lüganuse piirkonna teraviljakasvatajad peavad juba mõnda aega tõsiselt plaani oma piiritusetehas rajada ja rukist selle kaudu väärindada.
"Rukki kasvatamine on meie tingimustes kõige kasulikum, aga praeguste hindadega seda müüa ei tasu. Piirituse tegemiseks luba saada pole ilmselt lihtne, aga nüüd, kui Kadarbiku talu peremees Ants Pak selle loa sai, on ehk ka teistele tee lahti," loodab Aare Vent.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Ants Pak

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele