Autor: Kadrin Karner • 17. aprill 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Maaettevõtluse toetuseks luuakse riskikapitali fond

Eestis on loomisel riskikapitali fond, mille eesmärgiks on tõsta väikese ja keskmise suurusega maapiirkonna ettevõtete investeerimisvõimet ja seeläbi parandada ka toetuste kasutamise võimalusi.

Maaelu edendamise sihtasutuse (MES) juhatuse esimees Raul Rosenberg ütles Oma Saarele, et riskikapitali fond annab ettevõttele võimaluse suurendada laenuvõtmiseks vajalikku omakapitali, andes fondile vastutasuks osaluse ettevõttes.

Omakapitali suurendamine loob paljudele maapiirkonna ettevõtetele võimaluse vajaliku investeeringu tegemiseks olukorras, kus Eestis tegutsevad kommertspangad on piiranud laenude väljastamist, viidates ettevõtete madalale krediidivõimele ja kapitalisatsioonile.

Üsna tavapäraseks võib pidada olukorda, kus ettevõtetel on käes näiteks PRIA või EAS-i toetuskiri suurusjärgus seitse miljonit krooni, aga toetusraha jääb kasutamata, sest ettevõttel pole võimalik pangast laenu saada. “Öeldakse, et teie omakapital on väike, tõstke omakapitali, aga nad ei ole võimelised omakapitali tõstma,” tõi Rosenberg näite praegusest olukorrast, mida riskikapitali fondi abil muuta saab.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616