Alates 1. juulist jõustus maksukorralduse seaduse muudatus, mis annab maksu- ja tolliametile õiguse toimetada maksumaksjatele haldusakte kätte elektrooniliselt ning avaldada maksumaksja nõusolekuta maksuvõlgade tekkimise aeg.
Maksuhaldur teeb maksumaksjatele nüüdsest dokumendi kättesaadavaks e-maksuameti/e-tolli keskkonnas, teavitades sellest elektronposti või lühisõnumiga. Dokument loetakse kätte toimetatuks, kui maksumaksja selle avab. E-maksuametisse/e-tolli laetakse ülesse korraldused maksudeklaratsioonide esitamiseks koos sunniraha hoiatusega, korraldused puuduste kõrvaldamiseks maksudeklaratsioonis, korraldused sunniraha tasumiseks ja korraldused maksuvõla tasumiseks 10 päeva jooksul.
Dokument edastatakse maksumaksjale paberil juhul, kui ta nõuab dokumendi paberil kättetoimetamist või kui dokumenti ei ole e-maksuametis/e-tollis vaadatud viie tööpäeva jooksul.
MTA teenindusosakonna juhataja Rivo Reitmanni sõnul on dokumentide elektroonilise kättetoimetamisega võimalik vähendada ameti poolt saadetavate paberdokumentide mahtu aastas 100 000 dokumendi võrra. „Samuti tagab muudatus kiirema dokumentide ja info liikumise ettevõtjateni, mida nad on soovinud juba mõnda aega,“ ütles Reitmann.
Samuti sai tänasest täiendust ameti kodulehel olev maksuvõlgade päring, kus lisaks maksuvõla suurusele on kuvatud ka maksuvõla tekkimise kuupäev.
Tulude osakonna juhataja Triin Raaper: „Maksumaksjate võla tekkimise aeg iseloomustab nende üldist maksukuulekust ja annab ülevaate, kes ettevõtte maksuvõla tekkimise ajal oli juhatuse liikmena äriregistrisse kantud. See aga ajendab juhatuse liikmeid ennetavalt tegelema enda juhtimise perioodil tekkinud võlgade tasumisega.“
Täiendavat infot mainitud ja teiste maksukorralduse seaduse muudatuste kohta leiab
SIIT. Maksuvõla päringut saab teha
SIIT.
.
Seotud lood
Kuidas toetavad Syngenta bioloogilised tooted MEGAFOL ja VIXERAN põllukultuuride arengut ja lämmastikuga varustamist?
Enimloetud
4
Eesti veised võivad taastatud pärandniitudel edasi süüa
Viimased uudised
Eesti veised võivad taastatud pärandniitudel edasi süüa
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele