Tänased künnivõistlused toimuvad Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppetalu maadel.
Õppetalu on kooli osa kuid toimib isemajandava üksusena. Põllumajandusharidust andva kooli juures on õppetalu olemasolu hädavajalik. Töökorraldus Olustvere õppetalus on omanäoline – kõikides töödes osalevad õpilased; kevadised ja suvised põllutööd (mullaharimine, väetamine, taimekaitsetööd) on aga täielikult õpilaste teha.
Õppetalus on tegevuses 6 inimest, kes on ka õpetajad või praktikate juhendajad. Õppetalu juhataja Riho Kala sõnul on nende kollektiiv suurepärane: “Meie kollektiiv on väga positiivse ellusuhtumisega, tööle tullakse alati hea tujuga – sellise suhtumisega on kerge edasi liikuda ja õppetalu arendada”.
Õppetalul on maad kokku 493 ha, sellest põllumaad 243 ha; kasutada on ka 300 ha rendimaid. Kasvatatakse teravilja (talinisu ja talirukis, oder, suvinisu, kaer), rapsi ja kartulit. Heina- ja karjamaid on 150 ha ning metsa 68 ha. Õppetalu hooldada on ka 7 ha suurune park ning väike kollektsioonaed, kus kasvatatakse õunapuid, marju, maitse- ja ravimtaimi ja lilli. Olemas on sigala 550 seaga, tallis elab 12 hobust ja mõned kitsed ning lambad.
“Selle aasta teraviljasaak oli meie talul keskmine, otra saime keskmiselt 5,5 t/ha ja rapsi 2,7 t/ha”, kommenteeris Kala tänavusi saake. “Kooli tehniline baas on hea, pole millegi üle kurta. Oleme võimalusepiires soetanud uut tehnikat, tänavu on meil 2 uut traktorit, uus kultivaator ja ader. Tulevikuplaaniks on ehitada uus 800m2 tehnikahall”.
Loe lisaks Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli kohta
SIIT.

3 fotot
- III kursuse põllumehed hindavad esimese künnivao sügavust
- Foto: Miralda Paivel
Seotud lood
Taimede toitumises loeb iga detail – alates mullastiku tasakaalust kuni väetamisõige koguse ja parima ajastuseni. Polar® Fast N 15.5 on eriline lämmastikväetis, mis tagab kiire ja efektiivse toitainete omastamise ning aitab tõsta teravilja saagikust ja saagikvaliteeti, parandades terade proteiinisisaldust.