Tänasel töötervishoiupäeval tunnustas Tööinspektsioon 2013. aasta töökeskkonna parimate praktikate konkursi esikolmikut: Deloitte Audit Eesti AS, Merko Infra AS ja Pajusi ABF AS-i. Auhinnad antakse üle Tallinnas Rahvusraamatukogus toimuval töötervishoiupäeva tähistamisel.
Käeoleva aasta konkursil osales 57 töökeskkonna parima praktika näidet. Tööinspektsiooni teabe peaspetsialisti Olga Timmermanni sõnul pööravad ettevõtted järjest enam tähelepanu terviseedendusele ja raskuste käsitsi teisaldamise leevendamisele. „Esikolmiku näited ilmestavad selgelt tööandja huvi muuta töötajate töökeskkond paremaks ning seeläbi ennetada nii tööõnnetusi kui ka toetada töövõime säilimist ja parandamist,” lisas Timmermann.
Innovaatilise ja töötaja tervist säästva näitena kuulub esikolmikusse Pajusi ABF AS-i edastatud parim praktika, mille eesmärgiks oli vähendada raskuste käsitsi teisaldamisest tulenevat terviseriski. Algselt töötajate ülesandeks olnud 12,5 tonni sööda loomadele ette andmine lahendati hoopis söödasegajast robotiga. Söödasegaja tegeleb pidevalt loomadele sööda ettelükkamisega ning on seadistatud selliselt, et vajadusel laadib ennast ning jätkab seejärel taas enda tööd. Roboti kasutuselevõtuga on tagatud loomade regulaarne söötmine ning karjakud ei pea enam loomadele sööda etteandmise ajal raskusi käsitsi teisaldama.
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.