Põlluinfo: vaata üle oma suvivilja ja suvirapsi põllud

Scandagra Eesti agronoom-nõustaja Tiiu Annuk kirjutab selle nädala põlluinfos sellest, millal, kuidas ja millega teha umbrohutõrjet ja mis aitab suviviljade taimehaiguste vastu.

Vihm ja soojus on taimed külmastressist üle aidanud
Vihmad ja soe temperatuur on pannud taimed jõudsalt kasvama. Eelmise nädala lõpus oli juba näha, et taimed hakkasid külmastressist üle saama ja muutusid lopsakamaks. Rukkil on juba kolmas kõrresõlm ning talinisulgi on paljudes Eestimaa piirkondades teine kõrresõlm moodustunud, mõnel pool on isegi osaliselt kolmas kõrresõlm olemas. Umbrohutõrje peaks nüüd küll suures osas tehtud olema. Eks sel aastal on nende tõrjetega nii nagu on, kõigepealt oli nii külm- ei saanud umbrohutõrjet teha ja hiljem juba kasvufaas üle- ei tohtinud enam teatud tooteid kasutada.
Suviviljad on valdavalt üleval ning varajased odra külvid võrsuvad jõudsalt, kuigi vahepealne külm periood tõmbas kasvu seisma ja vintsutas neid. Odral oleme täheldanud juba võrklaiksust. Tänaseks on ka suvirapsi varajastel külvidel esimene pärisleht juba olemas, kuid enamus on siiski kahe idulehe faasis.
 
Loe täpsemalt SIIT.

 

 

 

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised