Põlluaas: Piimatrahv karistab edukaid

Eesti tootjatele terendav piimatrahv on karistuseks edukatele selle eest, et nood on investeerinud tootmisse, tõdeb OÜ Kuivajõe Farmer juhataja Urmas Põlluaas.

Kvoodiületamise eest Eesti tootjatele terendav piimatrahv on karistuseks edukatele selle eest, et nood on investeerinud tootmisse ja teenivad riigile raha. Riik võiks siinkohal oma rahva eest rohkem seista, mitte saksa täpsusega Euroopa Liidu asja ajada.

Tõenäosus, et piimatrahv tuleb, on suur. Ning kui trahv määratakse, siis tuleb see ka maksta. Ise küsimus on see, millise aja jooksul. Siin tehakse arvatavasti järeleandmisi, sest sõltuvalt piima hinnast võib trahvi maksmine probleeme tekitada.

Eesti riik peaks aga toetama oma põllumeest samavõrd, kui teised liikmesriigid. Samuti seisma meie õiguste ja tingimuste eest ning vajadusel ise panustama võrdsete tingimuste saavutamiseks. Meil aga keerutatakse tihti üles ümmargune jutt, loetakse numbreid meelepärases valguses ja kokkuvõtteks soovitatakse mitte viriseda. Läti ja Leedu suudavad maksta oma tootjale jätkuvalt otsetoetuste juurdemakset (nn top-up), aga meie ei suuda, sest pole väidetavalt raha.

Piimakvoodi ületamise trahv on karistus tublidele ja edukatele ettevõtjatele selle eest, et nood investeerisid igasugu nõuete täitmisse, teenisid ja teenivad riigile raha. Riik võiks seda panust hinnata.

 

 

 

 

Osale arutelus

  • Urmas Põlluaas

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised