11. juulil tähistab Tallinna Botaanikaaia rosaarium juubelit ning nädalavahetusel, 12.-13. juulil toimuvad traditsiooniliselt roosipäevad, mil korraldatakse tasuta ekskursioone ja võimalik on osta roosiistikuid.
„50 aastat tagasi istutati esimesed roosid vastvalminud rosaariumi ja samal aastal sai esimeste roosiõite ilu nähtavaks ka külastajaile,“ ütles botaanikaaia direktor Karmen Kähr. „600 roosisordist on mitmed aretatud ka Eestis. Näeme akadeemik Johan Eichfeldi, bioloogiakandidaat Vello Veski, aednik-aretajate Aili ja Uno Kivistiku, aednike Ferdinand Laaseri ja Mart Ojasalu aretisi,“ tutvustas Kähr.
12.-13. juulil toimuvad roosihuvilistele rosaariumis tasuta ekskursioonid, mis viivad külastajad tutvuma roosimaailma vanade ja uute moevoolude, värvide ning lõhnadega. Näha saab nii vanu kui uusi sorte, roosihuvilistel võimalus osta ka roosiistikuid.
Seotud lood
Eesti suuremate lilleäride jaoks ei möödunud eelmine aasta kuigi lilleliselt. Enim teevad muret kasvanud küttekulud, kuid ka näiteks importtoodete pealetung.
Kevad ja eelkõige naistepäev on hea aeg lillekasvatajatele, kes on praegu keskendunud erksavärviliste lillede kasvatamisele suure müügihooaja alguseks aprilli lõpus.
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.