Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 13. november 2014

Eesti viina definitsioon leidis ekspertkomisjoni enamuse toetuse

Pikalt analüüsitud Estonian Vodka geograafilise tähise taotlus leidis Põllumajandusministeeriumi ekspertkomisjoni enamuse toetuse. Seitse komisjoni liiget toetasid taotlust, kolm jäid erapooletuks.

Taotluse esitanud Estonian Spirit OÜ juhatuse liikme Sven Ivanovi sõnul on  ekspertkomisjoni enamuse toetus oluline. “Oleme algusest peale olnud seisukohal, et Eesti viin peab olema tehtud Eestis toodetud piiritusest, kasutades Eesti teravilja või kartulit. Selline lahendus, mille vastu ei olnud ükski eksperkomisjoni liige, loob lisaväärtust nii Eesti viljakasvatajatele kui ka põllumajandusektorile laiemalt,” selgitas Ivanov.

Ekspertkomisjoni arvamus on põllumajandusminsitrile nõuandva iseloomuga. Taotluse esitamseks on Eestil aega 2015. aasta veebruarini.

Sven Ivanovi sõnul on kaitsud geograafilise tähise mõte selles, et tarbija teaks, millisest piirkonnast ehk riigist tarbitava toote põhitooraine pärineb. “Geograafiline tähis aitab säilitada piirkonnale eriomast majandusharu, hoiab kohalikke töökohti, toob inimestele tulu ning võimaldab jutustada unikaalset lugu. Oluline on rõhutada, et geograafiline tähis antakse piirkonnale, mitte konkreetsele ettevõttele,” rõhutas Sven Ivanov.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150