Minister Sulling külastab koos äridelegatsiooniga Jaapanit

Väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling on 18.–25. jaanuaril koos Eesti ettevõtjate delegatsiooniga visiidil Jaapanis, et arutada kahe riigi majanduskoostöö laiendamise võimalusi. Minister Anne Sulling kohtub Jaapani valitsuse esindajatega, samuti mitme suurkorporatsiooni esindajatega.

Väliskaubandus- ja ettevõtlusministril on kavas kohtumised ka Jaapani ettevõtlusorganisatsioonide ning Jaapani parlamendi Jaapani-Eesti sõprusrühmaga. Ministrit saadab äridelegatsioon, kuhu kuuluvad Eesti logistika- ja infotehnoloogiasektori ning keemia-, metalli- ja piimatööstuse ettevõtted.

„Eesti ettevõtjatel on hea võimalus kohtuda Jaapanis korporatsioonidega, kellega Eestil on head sidemed, ning tutvustada neile oma tooteid ja teenuseid. Pean otsekontaktide loomist kahe riigi ettevõtjate vahel väga oluliseks edasise koostöö arendamisel,“ märkis Anne Sulling. Tema sõnul on kohtumiste teemadeks logistika, infotehnoloogia, keemiatooted, samuti Eesti piimatoodete müügivõimalused Jaapanis ja laiemalt Aasias.

Eesti ja Jaapani majandussuhted on hästi arenenud. Viimastel aastatel on kaubavahetuse saldo Jaapaniga positiivne. 2014. aasta kümne kuu jooksul oli kaubavahetuse kogukäive 67 miljonit eurot, millest eksport moodustas 47 miljonit ja import 20 miljonit. Kõige rohkem müüb Eesti Jaapanisse puitu, masinaid ja metalle.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised