Hollandi valitsus võttis vastu otsuse, et alates tänavusest aastast on riigis keelatud kasutada Roundupi eraisikutel koduaedades.
Otsust põhjendati sellega, et toode on ohtlik ebaprofessionaalsel kasutamisel. Toote peamine toimeaine on glüfosaat, mis oma olemuselt on mürgine ja mis akumuleerub toidus. Väidetakse ka, et Roundup on biolagunev aga tegelikkuses on tema laguproduktid (nt AMPA) samuti väga mürgised. Mõjud võivad avalduda küll alles paarikümne aasta pärast.
Roundup on üldhävitav herbitsiid, mida kasutatakse meil enamike ühe- ja mitmeaastaste seemne- ja juurumbrohtude tõrjeks. Preparaat mõjub roheliste lehtede ja varte kaudu ning levib sealt juurestikku. Preparaadi täielik mõju on märgata 5-10 päeva pärast pritsimist. Umbrohud hävivad täielikult 2-3 nädala pärast.
Roundup on Eestis ja mujal maailmas kõige enim müüdud taimekaitsemürk, mida turustab USA korporatsioon Monsanto.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.