Madala piimahinna tõttu raskustesse sattunud piimatootjatel soovitab Swedbank asuda võimalikult kiiresti probleemidele lahendusi otsima.
Swedbanki krediidi- ja operatsiooniriski divisjoni direktor Rait Pallo sõnul tuleks tootmise ümberkorraldamisel kõigepealt väga täpselt kaardistada ettevõtte rahaline seis ning koostada rahavoogude prognoos. „Seejärel tuleb hinnata, millised kulutusi on võimalik vähendada või edasi lükata. Kehvadeks aegadeks kogutud likviidsuspuhver annab lahenduste väljamõtlemiseks lisaaega,“ selgitas Pallo.
Pallo hinnangul lihtsaid ja kõigile ühtmoodi sobivaid lahenduskäike küll pole, kuid üldiselt tuleks eesmärgiks seada tegevuse piisav paindlikkus, et rasketel aegadel oleks konkurentidega võrreldes vähem raske. „Oluline on kiirelt tegutseda ning otsuseid mitte edasi lükata. Probleemide edasilükkamine neid ei kaota, vaid aja jooksul muutub kehvast seisust väljatulek veelgi keerulisemaks ja kallimaks,“ ütles Pallo.
Piimatootjate nõustamiseks korraldas Swedbank möödunud nädalal Väätsa Agro Lõõla piimafarmis seminari, kus otsiti ühiselt võimalusi piimatootjate olukorra leevendamiseks. Samuti said põllumehed ülevaate Eesti majanduse olukorrast, üleilmse piimaturu seisust ning Eesti põllumajandussektori 2015. aasta prognoosist.
Seotud lood
EPK president Juhan Särgava teab 26 farmi, kus on veidi kindlamini või vähemakindlalt ära otsustatud, et läheb piimatootmise lõpetamiseks.
Vikerraadio reporteritunnis 14. jaanuaril olid piima- ja sealihatootjate probleeme lahkamas Helir-Valdor Seeder ja Ivari Padar.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?
Viimased uudised
Svet: pakendiaktsiisi ei tule
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele