Autor: Juhan Lang • 27. veebruar 2015

Heleniuse firma sai hiigelkahjumi

Joakim Heleniusele kuuluv Trigon Agri A/S sai mullu 13,3 miljoni euro suuruse kahjumi, millest 12,3 miljonit võlgnetakse kontserni teatel Vene rubla ja Ukraina grivna odavnemisele.

Aasta varem oli kahjum 16,8 miljonit eurot. Ettevõtte mullune käive koos muude tuludega ja ümberhindamistega oli 74,5 miljonit eurot ning aasta enne seda 75,4 miljonit eurot.

Ettevõtte kulumieelne kasum (EBITDA) oli mullu 13,6 miljonit eurot vastukaaluks 2013. aastal saadud 1,1 miljoni euro suurusele miinusele.

Trigon Agri asutaja ja juhatuse esimees Joakim Helenius märkis ametlikus börsiteates, et hea EBITDA number suudeti saavutada vaatamata jätkuvalt ajaloolises põhjas olevatele tooraine hindadele. Samuti toonitas Helenius, et mullused hinnad olid madalamad kui 2013. aastal.

Ta kirjutas, et Venemaa ja Ukraina põllumajandussektor on tugevalt mõjutatud regiooni poliitilisest ja majanduslikust situatsioonist. Ettevõtte teatel on Trigon Agril 2015. aasta hooajaks olemas piisavad käibevahendid, kuid märkimisväärsel osal põllumajandustootjatel esineb kahe riigi pangandussektori seisundi tõttu vajaliku kapitali leidmisel tõsiseid probleeme.

Juhul, kui ekspordipiiranguid ei tule, võib eeltoodu kontserni teatel mõjutada positiivselt hinnaarenguid.

Jaga lugu
Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Sigrid SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 14 990
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150