Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 12. märts 2015
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Võetakse vastu taotlusi mahetootmisega alustajatelt

Isik, kes soovib alustada mahepõllumajandusliku tootmisega peab esitama tunnustamise taotluse ja muu teabe oma ettevõtte kohta Põllumajandusametile. Ettevõtte tunnustamise taotluste vastuvõtt toimub 10. märtsist kuni 10. aprillini.

Ettevõtte tunnustamise taotlemiseks tuleb esitada vormikohane taotlus koos nõutud dokumentidega Põllumajandusametile.

Taotluse võib esitada Põllumajandusameti selle maakonnakeskuse kaudu, mille tööpiirkonnas teie kasutuses olevad maad asuvad. Kui ettevõtte maad asuvad erinevates maakondades, tuleb taotlus esitada maakonnakeskuse kaudu, mille tööpiirkonnas ettevõtte maad valdavalt asuvad.Ettevõtte tunnustamise taotlust ja nõutud dokumente saab esitada jooksval aastal ajavahemikul 10. märtsist kuni 10. aprillini.Samad nõuded kehtivad mahepõllumajandusliku mesindusega tegeleda soovijate suhtes.

Kui soovite aga asuda tegelema mahepõllumajandusliku loomakasvatusega või tegeleda üksnes katmikkultuuride või seente kasvatamise, sööda esmatootmise, oma ettevõttes toodetud töötlemata põllumajandustoote pakendamise ja turuleviimise, seemne ja paljundusmaterjali tootmise, ettevalmistamise ja turuleviimise või merevetikate või vesiviljelusloomade tootmisega, võite taotluse esitada aastaringselt.

Vajalikud dokumentide vormid ja täpsema teabe leiate Põllumajandusameti kodulehelt www.pma.agri.ee, mahepõllumajanduse valdkonna lehelt  - avalikud teenused või nõuete selgitused tootjatele.

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Kim LaanveeReklaamimüügi projektijuhtTel: 588 07 751