Südamekujulised kurgid kasvavad Imaveres, Hollandis Budha-pirnid

Juba tosin aastat Imavere vallas kurke kasvatanud Kuido Paimla proovis tänavu esimest korda tavaliste kurkide kõrval kasvatada ka südame- ja tähekujulisi kurke.

Imavere vallas Eistveres 1600ruutmeetrisel kasvuhoonepinnal kurke kasvatavale Kuido Paimlale tundus mõte vigurkurke kasvatada huvitav. "Aastast 2002 olen kurke kasvatanud, kõik on olnud ühesugused pikad või lühikesed. Huvitav on ju, kui nüüd saame kurke südame- ja tähekujulistesse vormidesse kasvama sättides pakkuda neid erikujulistena," arutles ta.

Majanduslikult tähendab see küll kurgi hinna tõusu, sest käsitööd on rohkem, kuid Paimla usub, et erilistel puhkudel ja roogade kaunistuseks jõuab igaüks kurgi või paar osta. Lugege Paimla intervjuud pikemalt edasi Järva Teatajast.

Põllumajandus.ee teemaveebi kaastoimetaja Annika Matson käis mullu augustis külas ühel puuviljakasvatustalul Hollandis, Zeewoldes. Talu nimi oli De Appelhof ja seal kasvatati Budha-kujulisi pirne Hiina ülikute jaoks. Üks Budha-kujuline pirn maksis keskmiselt 10 eurot ja nišš Hiina rikaste seas oli leitud. Vaadake pilte Budha-pirnist ka allpool.

Foto: Annika Matson
Jaga lugu:
Seotud lood

Põllumajandus.ee suurtoetajad:

PÕLLUMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad põllumajanduse uudised igal nädalal enda postkasti.

Põllumajandus.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmuspollumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150