Maaeluministeerium ja Maaelu Edendamise SA sõlmisid lepingu, mille järgi hakkab sihtasutus ettevõtjatele väljastama laene ja tagatisi Eesti maaelu arengukava 2014-2020 vahenditest kokku 36 miljoni euro ulatuses.
Lepinguga volitatakse sihtasutust Eesti maaelu arengukava 2014-2020 vahenditest välja andma laene ja tagatisi põllumajandus-, toidutööstus- ja maapiirkonna ettevõtjatele. Koos Eesti riigieelarvest tuleva osalusega on rahastamisvahendi maht 36 miljonit eurot.
„Rahastamisvahendi toel parandab toidusektori ja maapiirkonna ettevõtjate juurdepääs kapitalile. See võimaldab teha olulisi investeeringuid, mille rahastamiseks on raske turult vahendeid leida,“ ütles maaeluminister Urmas Kruuse. „Piiratud vahendite tingimustes saab rahastamisvahendi kaudu rahastada rohkem projekte, sest väljaantud raha laekub fondi tagasi ja jääb samal eesmärgil ringlusesse,“ lisas minister.
Ministri sõnul on rahastamisvahendi raames plaanis kolm finantstoodet: mikro- ja väikeettevõtete kasvulaen, pikaajaline investeerimislaen ning tootjarühmade ja alustava noortalunikust mikroettevõtja tagatis, millest esmajärjekorras avanevad kasvu- ja investeerimislaen.
Maaelu Edendamise SA juhatuse liikme Madis Reinupi sõnul võimaldab rahastamisvahend sihtasutusel olulisel määral täiendada ettevõtjatele pakutavate finantstoodete valikut. „Ühelt poolt arvestab see maapiirkondade ettevõtjate spetsiifilisi vajadusi ning teisalt aitab investeerimiseks kaasata rahalisi vahendeid ka pangandussektorist,“ ütles Reinup.
Lisainfo ja taotlusvormid uute laenutoodete kohta leiab sihtasutuse veebilehelt
www.mes.ee. Sihtasutus alustab laenutaotluste vastuvõttu 8. veebruaril 2016 ja taotlusi saab esitada kuni vahendite ammendumiseni.
Seotud lood
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?
Hetkel kuum
Tagasi Põllumajandus esilehele