Praegu on koolis võimalik tasemeõppes õppida 2 õppekaval: lihatoodete tehnoloogia, 4. taseme kutsekeskharidusõppe esmaõpe (180 EKAP, õppeaeg 3 aastat) ja lihatoodete tehnoloogia, 4. taseme kutseõppe esmaõpe (90 EKAP, õppeaeg 1,5 aastat).
Viimasena nimetatud õppekava on eelkõige suunatud täiskasvanud õppijatele ning õppetöö toimub mittestatsionaarse õppena kord kuus. Kool soovib lähiajal käivitada ka nn. õpipoisiõppe koostöös ettevõtjatega. Õpipoisiõppe näol on tegemist õppevormiga, kus 2/3 õppest viiakse läbi ettevõttes, kus õppija töötab, ning 1/3 õppetööst toimub kooli juures.
Lisaks pakub kool täiskasvanutele täiendõppe võimalusi. Koolis on läbi viidud lihalõikuskursusi, lihatehnoloogia-alast koolitust, õpetatud valmistama vorsti, erinevaid suitsutooteid, sinke, uluki- ja lambalihatooteid, toimunud on toiduohutuse ja lihahügieeni alaseid koolitusi. Koolitused on erineva pikkusega. Nende läbiviimisel on kasutatud nii PRIA kui ka Euroopa Liidu Sotsiaalfondi toetusi. Samuti on ettevõtetele pakutud tasuliste koolituste raames võimalust töötajate enesetäienduseks.
Uute ideedena on lähiajal kavas läbi viia vinnutatud ja fermenteeritud lihatoodete valmistamise koolitus ning ka lihakonservide valmistamise koolitus eelkõige väiketöötlejatele ning neile, kes soovivad ise oma toodangut väärindada.
Õppetööstus annab head võimalused ettevõtjatele ka tootearenduseks. Väikese võimsusega seadmed ja mugavad ruumid sobivad katsetuste tegemiseks mitte ainult väiketootjatele, vaid neid saavad suurepäraselt kasutada ka suurettevõtted.
Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool on avatud koostööks kõigile lihasektoris tegutsevatele ettevõtetele ja töötajatele, kuid ka neile, kes soovivad selle valdkonnaga alles tegelema hakata.
Tere tulemast Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli!
Artikkel on ilmunud EPKK Lihafoorumi raames.