BASF Agro üllatab loomakasvatajaid

BASF Agro üllatab loomakasvatajaid
BASF Agro üllatab loomakasvatajaid

Põllumajandussektoris tekib iga päev mitmeid küsimusi keskkonnahoiuga seonduvalt, lähtudes samas efektiivse majandamise eeldustest. Leidmaks vastuseid ja lahendusi mõlemale vaatenurgale on BASF Agro sellel kevadel loomakasvatajatele toonud turule uue toote Vizura.

Vizura on vedelsõnnikut või biogaasi digestaati käitlevale põllumajandusettevõttele lisandväärtust pakkuv preparaat, mis vähendab kasuliku lämmastiku lendumist ja leostumist ning tagab tööde paindlikuma ajastamise. 

Vizura toimeaine DMPP toimib vedelsõnniku orgaanilises aines sisalduva ammooniumlämmastiku stabiliseerijana. Läbi nitrifikatsiooniprotsessi aeglustamise suureneb Vizura kasutamisega lämmastiku (N) efektiivsus ja kättesaadavus ning väheneb nitraatlämmastiku (NO3-) leostumine põhjavette ja dilämmastikoksiidi (N2O) lendumine atmosfääri.
Väga tähtsaks argumendiks ja eeliseks on ka kasutusaeg, võimaldades laotamist alustada juba madalamatel temperatuuridel kohe hooaja alguses. Vizura seob lämmastiku, tagades selle "aeglase avaldumise" taimedele vajalikul kasvuajal. Kokkuvõttes on taimedel võimalik kasutada rohkem lämmastikku pikemal perioodil juurestiku arengust kuni pikkuskasvuni.

Toodet kasutatakse 2-3 l/ha, sõltumata kasutatavast vedelsõnniku kogusest. Vizura segatakse vedelsõnniku hulka, kas vahetult laguunist vedelsõnniku välja laadimisel või jooksvalt laotamise käigus, kasutades spetsiaalset BASF Dosistar suletud dosaatori süsteemi. Dosistar on lihtsasti ühilduv kõikide tänapäevaste laoturmasinatega.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised