Fotod: VIZURA demopäev Voore Farmis

Fotod: VIZURA demopäev Voore Farmis
Fotod: VIZURA demopäev Voore Farmis

28. aprillil tutvustas BASF Agro Taani konsultant Jakob Willas Jensen Eesti põllumeestele uut vedelsõnnikule lisamiseks mõeldud preparaati Vizura.

"Vizura on vedelsõnnikut või biogaasi digestaati käitlevale põllumajandusettevõttele lisandväärtust pakkuv preparaat, mis vähendab kasuliku lämmastiku lendumist ja leostumist ning tagab tööde paindlikuma ajastamise. Vizura toimeaine DMPP toimib vedelsõnniku orgaanilises aines sisalduva ammooniumlämmastiku stabiliseerijana. Läbi nitrifikatsiooniprotsessi aeglustamise suureneb Vizura kasutamisega lämmastiku efektiivsus ja kättesaadavus ning väheneb nitraatlämmastiku leostumine põhjavette ja dilämmastikoksiidi lendumine atmosfääri," selgitas Jensen.

Toodet kasutatakse 2-3 l/ha, sõltumata kasutatavast vedelsõnniku kogusest. "Vizura segatakse vedelsõnniku hulka, kas vahetult laguunist vedelsõnniku välja laadimisel või jooksvalt laotamise käigus, kasutades spetsiaalset BASF Dosistar suletud dosaatori süsteemi. Dosistar on lihtsasti ühilduv kõikide tänapäevaste laoturmasinatega," ütles Jensen.

Demopäev algas teoreetilise koolitusega, hiljem mindi Voore Farmi sõnnikulaguuni juurde vaatama, kuidas toimub Vizura doseerimine ja vedelsõnniku laotus.

Galerii

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised