Elvo Leppmaa müüb oma farmi laenu katteks maha

Elvo Leppmaa müüb oma farmi laenu katteks maha
Elvo Leppmaa müüb oma farmi laenu katteks maha

Piirsalu Põllumajanduse osaühingu ostab ära Padise vallas tegutsev Eesti suurim köögiviljakasvataja ja -töötleja Laheotsa osaühing, vahendab Lääne Elu.

Piirsalu Põllumajanduse üks osanikke Sven Köster ütles Lääne Elule, et müügitehingut ei ole veel sõlmitud ja lisas, et pankrotis ettevõte ei ole, kuid olukord on siiski kujunenud selliseks, et müüja tahab müüa ja ostja on olemas. Millal ost-müük alla kirjutatakse, seda Köster ei tea.

Piirsalu Põllumajanduse osaühingul on neli osanikku: suurosanikud Elvo Leppmaa ja Sven Köster ning väiksemad osanikud Heikki Salm ja Rein Kruusmaa.

Laheotsa osaühingu juhatuse liige Olari Villers ei nõustunud meediale Piirsalu Põllumajanduse ostmist kommenteerima. Tehingu kohta midagi täpsemat ei soovinud öelda ka Elvo Leppmaa ise. „Oleme kokku leppinud, et kommenteerib ostja,” ütles Leppmaa. Küll aga nentis Leppmaa, et piima nii madala hinna puhul ei ole tema nõus farmi pidama.

Loe täismahus artiklit SIIT.

MIS ON MIS

Piirsalu Põllumajanduse Osaühing on äriühing, mis tegeleb taime- ja loomakasvatussaaduste tootmise- ja turustamisega. Peamiseks kaubatoodanguks on piim ja prakeeritud põhikarja- ning pullvasikate ja noornuumveiste müük.

Aastal 2015 realiseeriti piima kogumahus 1 502 tonni maksumusega 331 452 eurot, mis moodustas kogu realisatsioonist 68 %. Piima kogutoodang oli 2014.a. võrreldes samal tasemel. Keskmiseks piimatoodanguks lehma kohta saadi 7 436 kg, millega aastane väljalüps lehma kohta 2014.a. võrreldes vähenes. Piim realiseeriti TERE AS-ile. Alates veebruarist 2016.a. on sõlmitud piima müügileping ELPA OÜ-ga.

Veiseid müüdi lihaks võrreldes eelmise aastaga vähem 19 pead (2015 – 127 pead ja 2014 – 146 pead). 2015.a. realiseeriti 120 pullvasikat elusloomadena üleskasvatamiseks.

Teravilja ja rapsi pind 2016.a. on planeeritud 484 ha ja rohumaid uuendatakse 182 ha-l.

2015. aasta müügitulu oli kokku 487 285 eurot. 

Tänase päeva seisuga (24.05.2016. - toim) on ettevõttel maksuvõlg 30 685,65 eurot.

Allikas: Piirsalu Põllumajanduse OÜ 2015. aasta majandusaastaaruanne, Äripäeva Infopank.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised