Eesti Maaülikooli lõpetas sel aastal rakenduskõrgharidusõppes 10, bakalaureuseõppes 320, magistriõppes 168 ning integreeritud õppes 68 tudengit. Kokku sai maaülikooli diplomi 566 spetsialisti, neist 27 lõpetasid kõrgkooli cum laude.
- Maaülikooli lõpetas tänavu 566 tudengit Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen sõnas lõpetajatele, et iga lõpetaja peaks hoidma oma eriala väärikust ning olema teistele eeskujuks. „Elu kvaliteet sõltub meie lõpetanutest, kuid see ei anna meile õigust tunda ennast teistest parematena,“ ütles Klaassen, kes rõhutas, et maaülikooli lõpetanu on saanud hea hariduse, mis aga seab talle ka teatud selged kohustused, mille täitmine arendab kogu ühiskonda. „On tulnud tagasiandmise aeg – ülikooli lõpetanutelt oodatakse panust, sest neisse on pere, lähedased, ühiskond ja ülikool panustanud, ning nüüd on aeg näidata, et lõpetajasse panustades tehti õige otsus.“27 tudengit, kõige suurem cum laude lõpetajate osakaal oli tehnikainstituudis (9). kaudu kui Eesti Maaülikooli peahoones (tööpäeviti kell 9.00-15.00, Kreutzwaldi 1a, ruumis 104).
Veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituudi lõpetas sel aastal 76 tudengit, neist veterinaarmeditsiini õppekava 40 (sh 19 soomlast), metsandus- ja maaehitusinstituudi lõpetas 142 tudengit (sellest inseneriõppe 28, kes kõik said ka kutse), tehnikainstituudis oli 70 lõpetajat, tehnikakolledžis 10 (neist kuus tehnotroonika õppekava lõpetajat, kes kõik said mehhatroonikainseneri kutse, mida sellel aastal anti esimest korda), majandus- ja sotsiaalinstituudi lõpetas 105 tudengit ning põllumajandus- ja keskkonnainstituudi 163 lõpetajat (neist ingliskeelse maastikuarhitektuuri magistriõppe lõpetas I lennus neli üliõpilast).Maaülikooli lõpetas cum laude
Sisseastumisavalduste vastuvõtt Eesti Maaülikooli algab 21. juunil.
Avaldusi oodatakse 20 bakalaureuse-, rakenduskõrghariduse- ja integreeritud õppe õppekavale ning 20 magistriõppekavale. Sisseastumisperiood kestab 7. juulini, avaldusi võetakse vastu nii sisseastumisportaali
www.sais.ee
Seotud lood
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.