Meelis Mõttus: Uutmoodi Tuleviku piim on jaekettidesse jõudnud

Degusteerimine Võru Maksimarketis
Degusteerimine Võru Maksimarketis

Mõniste õko-robotlauda Tuleviku piim on jõudnud jaekettidesse ja nüüd toimuvad selle degusteerimised erinevates COOPi poodides Lõuna-Eestis. Meelis Mõtuse sõnul on väiketootja toodetud piim kvaliteetne ja meeldib tarbijatele.

„Kuigi suurtööstused soovivad tarbijaid meelitada üha madalamate piimaliitri hindadega, on Eesti tarbijate huvi märgatavalt tõusnud hoopis piima sisu ja vähem hinna vastu. Lõuna-Eesti poodides on tihti näha pilti, kus piimalettidelt on kallimad ja kvaliteetsemad piimad ära ostetud, kuid dumping-hindadega piimad alles,“ ütles Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus. „Moodne tehnoloogia võimaldab väiketootjatel tuua uue kvaliteediga toorpiima suurte kaupluste lettidele väga kiiresti. Lõunapiima mahe toorpiim on võitnud Võrumaal kiiresti populaarsust ja jõudnud Tartu piirkonna COOP poodide lettidele. Kohalikud nimetavad seda piima imepiimaks, miljonäride piimaks, toorpiima kuningaks, õigeks piimaks, eestiaegseks piimaks, uutmoodi piimaks.“

Lõunapiima toorpiim on pärit lüpsirobotiga laudast, mis võimaldab toorpiima villimiseks selekteerida vaid kõrgeima kvaliteediga piima. Mahedalt toodetud piimal on ka lisaväärtus – uuringud tõestavad, et mahepiimas on rohkem oomega-3-rasvhappeid, E-vitamiini ja rauda, madalam oomega-6/oomega-3 rasvhapete suhe ning madalam seleeni ja joodi sisaldus võrreldes tavapiimaga.

Uutmoodi Tuleviku piima esitletakse koos Metsavenna bändiga reedeti erinevate Lõuna –Eesti COOP keti kaupluste piimalettide juures kogu suve.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised