Autorid: Põllumajandus.ee , põllumajandus.ee • 5. september 2016
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Ülenurmel sai näha kaunemaid tõuloomi

Ülenurmel sai näha kaunemaid tõuloomi
Foto: Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu
Laupäeval, 03.09, toimus Ülenurmel 25. Tartu Sügisnäitus ja Tõuloom 2016. Üritus toimus Tõuloomakasvatuse Liidu ja Põllumajandusministeeriumi koostööna. Tunnustati ka 15 parimat tõuaretajat, kes olid suvel toimunud tõulooma konkursside võitjad.

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu tutvustas Eesti punast ja Eesti holsteini tõugu ning koostöös Lihaveisekasvatajate Seltsiga lihatõuge. 

EPK tõugu esindasid nelja loomaomaniku Tartu Agro AS, Kõpu PM OÜ, Aavo Kruusla ja Sadala Piim OÜ 11 vasikat, mullikat ja lehma. Holsteini tõust oli kohal 12 veist seitsmelt omanikult: Tartu Agro AS, Avo Kruusla, AT&MK OÜ, Peri POÜ, Põlva Agro OÜ, Nigula Piim OÜ ja Sadala Piim OÜ.Kohal oli tänavuse ja ka varasemate aastate vissikonkursi esikolmiku lehmi: Marga EPK esmaspoegninud lehmade III k., Haike EPK noorte lehmade II k., Uudi EPK täiskasvanud lehmade III k., Klaara EHF noorte lehmade III k. ja Isabel EHF täiskasvanud lehmade I k.Samuti oli publikul võimalus näha kahe viimase aasta Visse ja reservvisse: Killi EPK Viss 2013, reservviss 2014 (2016. a täiskasvanud lehmade I k.), Kalli EPK Viss 2015 (2014. a noorte lehmade II k.), Sonja EPK reservviss 2016, Missy 2015. a ja 2016. a EHF reservviss, Lindi-Red EHF Viss 2011, 2014 ja 2015.a ja Siili EHF Viss 2016.Eriti atraktiivsed tundusid publikule olevat vasikad. Neid oli kahes tõus kokku 5, kes olid 1,5k- kaks nädalat vanad.Lihaveiste ekspositsioonis oli 14 veist 10 omaniku karjadest. Areenil käis end näitamas koguni 11. Tõuge oli kokku 9: hereford, aberdiin-angus, limusiin, simmental, sharolee, shoti mägiveis, akviteeni hele, gallovei, ha tirooli hall. Kolme tõu, Hf, Si, ja Li tänavuse lehmikute konkursi võitjad lehmikud sõitsid erinevatest maakondadest omailu ka Ülenurmele näitama.Lisaks veistele sai näha veel hobuseid, lambaid ja teisi tõuloomi. Teiste loomade hulgas osales tänavu näitusel esimest korda kihnu maalammas, kes alles selle aasta algul eraldi tõuks tunnistati.Allikas: Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu

 

Pollumajandus.ee suurtoetajad:
Pollumajandus.ee toetajad:
Liitu Põllumajanduse uudiskirjaga!
Meelika Sander-SõrmusPõllumajandus.ee juhtTel: 555 33 789
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105