Leedu päritolu saastunud vorste Eestisse teadaolevalt tarnitud pole

Leedu päritolu saastunud vorste Eestisse teadaolev
Leedu päritolu saastunud vorste Eestisse teadaolevalt tarnitud pole

Eelmisel nädalal Läti turult avastatud ohtliku bakteriga saastunud Leedu päritolu suitsuvorstide partii pole Veterinaar- ja Toiduametile teadaolevalt Eestisse tarnitud.

Möödunud reedel edastas Läti Veterinaar- ja Toiduamet rahvusvahelise kiirhoiatussüsteemi RASFF vahendusel teate, et Leedu päritolu lihatootja Biovela valmistatud Majas Desa suitsuvorstides on tuvastatud ohtlik E. Coli bakter, mis võib põhjustada kõhulahtisust, mistõttu tuleb need müügilt eemaldada.

Teates nimetatud partiid pole Eestisse teadaolevalt tarnitud.
Saastunud vorstide säilivusaeg on 22. jaanuar 2017 ning triipkood 4770118401377.

Teade puudutab ühte partiid kogukaaluga 80,27 kilogrammi.

TASUB TEADA
• Ohtliku toidu ja sööda leviku vältimiseks on loodud toidu ja sööda kiirhoiatussüsteem RASFF (Rapid Alert System for Food and Feed).
• Süsteemi kuuluvad kontaktpunktid kõikides RASFFi liikmesriikides, liikmesorganisatsioonides ja Euroopa Komisjonis, kes vahetavad teavet terviseriskide kohta. Tööle on rakendatud ööpäevaringne teenus, mis tagab kiireloomuliste teadete edastamise, vastuvõtmise ja neile vastamise võimalikult lühikese ajaga.
• Veterinaar-ja Toiduamet kuulub RASFF kiirhoiatus süsteemi võrgustikku, mille kaudu edastatakse operatiivselt informatsiooni, kui liikmete turule on jõudnud mõni toidupartii, mille puhul on täheldatud mõni tervist ohustav mõju.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

LAANEKURU OÜ otsib sihikindlat TEGEVJUHTI

Tammiste Personalibüroo OÜ

15. aprill 2019

Uudised