Hagari tootmine suleb Tapal peagi uksed, 80 töötaja saatus lahtine

Hagari tootmine suleb Tapal peagi uksed, 80 töötaj
Hagari tootmine suleb Tapal peagi uksed, 80 töötaja saatus lahtine

Pea kakskümmend aastat eri nimede all tegutsenud ASi Hagar tootmistsehh Tapal suletakse ja Hagari kaubamärgiga tooteid hakatakse valmistama Tartus. Ligi 80 töötaja saatus on lahtine.

Tapa pagari- ja kondiitritööstust, mis on Eestis käibelt viies pagaritööstus, ähvardab peale hiljutist ostu-müügitehingut kinnipanek, nimelt allkirjastas ASi Hagar toonane omanikfirma Ingman Grupp OÜ oktoobris Eesti Leivatööstusega lepingu, mille järgi omandas viimane kõik Hagari aktsiad ja sai nõnda ettevõtte ainuomanikuks.

“Eesti pagaritoodete turg on äärmiselt konkurentsitihe, sellel toimetamiseks on vaja pidevalt areneda, toodete kvaliteet ja tootmise efektiivsus peavad jätkuvalt tõusma. Selle tagamiseks on tootmistel otstarbekas oma tegevused ühendada. Hagari müük Eesti Leivatööstusele peab tagama märkimisväärse sünergia, seda nii kvaliteedi kui ka majandustulemuste osas,” rääkis Mai Linnas kuulduste kohta Hagari Tapa tööstuse sulgemisest, kelle sõnul on toiduainete tootmine valdkond, kus kvaliteedis ei saa teha mingeid järeleandmisi. “Sellest omakorda tuleneb paratamatu tõsiasi, et toota tuleb seal, kus on võimalik tagada parim kvaliteet. Siin on määrav eelkõige piisava hulga tipptasemega töötajate olemasolu,” ütles Mai Linnas ning nentis, et selles kontekstis on Tartus võimalused avaramad kui Tapal. Tartus koolitatakse nii kõrg- kui ka kutseharidusega toiduainete tootmise spetsialiste.

“Tuleb silmas pidada ka asjaolu, et ost ja müük ei puudutanud kinnisvara, see tähendab tootmishooneid. Esialgne kinnisvara kasutus on kokku lepitud ühe aasta osas,” viitas Mai Linnas kokkuleppele Ingmaniga, mille järgi peab ettevõte Tapa tootmishooned aasta jooksul vabastama.

“Kokkuvõtteks võib öelda, et muudatused, sealhulgas muudatused töökohtade arvus ja asukohas, peavad tagama selle, et Hagari tooted jääksid alles, neid tuleks ka juurde ja nende kvaliteet tõuseks. Edaspidi on Hagari toodetes osake Eesti Leivatööstusest ja vastupidi,” rääkis Mai Linnas. 

Loe täismahus artiklit Virumaa Teatajast.

Osale arutelus

Põllumajandus.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Pollumajandust sotsiaalmeedias

RSS

Põllumajandus.ee toetajad:

Valdkonna töökuulutused

Uudised