• 30.11.16, 11:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Repinski: Ajalooline Tori hobusekasvandus peab säilima

Maaeluministeeriumis toimus täna kohtumine hobumajandussektori esindajatega, kus peateemana oli arutuse all Tori hobusekasvanduse tulevik.
Ajalooline Tori hobusekasvandus peab säilima
  • Ajalooline Tori hobusekasvandus peab säilima
  • Foto: Äripäev AS
Kohtumisel osalenud leidsid, et Tori hobusekasvanduse säilimine on vajalik ja Torisse kavandatava hobumajanduskeskuse loomisega tuleb edasi minna.
tasub teada
• Juulis arutas valitsuskabinet Maaeluministeeriumi ettepanekut riigi asutatava SA Tori Hobumajanduse Keskuse loomiseks, mille abil hakataks riigile kuuluvast Tori hobusekasvandusest kujundama  rahvusvaheliselt tunnustatud hobumajanduse keskust. Valitsuskabinet soovis, et keskuse loomisel võtaks juhtrolli erasektor.• Erasektori kaasamine on toimunud läbi hobumajanduse nõukogu istungite, kus septembri lõpul teatasid Eesti Hobusekasvatajate Selts, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts, Eesti Ratsaspordi Liit, Eesti Traaviliit, Vana-Tori Hobuse Ühing MTÜ, Eesti Tõugu Hobuse Kasvatajate ja Aretajate Selts ning Eesti Hobumajanduse Liit ja Tori valla ja Pärnu maavalitsuse esindajad Maaeluministeeriumile, et on valmis osalema Torisse kavandatava hobumajanduskeskuse loomisel.• Maaeluministeeriumis ministeeriumide, hobumajandussektori ja kohaliku omavalitsuse koostöös koostatud hobumajanduse keskuse äriplaani järgi hakkab keskuse varade hulka kuuluma ligi 950 ha maad (sh metsamaad), mille majandamisest saadud tulu aitab tagada vajalike investeeringute omaosaluse. Samuti hakkab keskus teenima omatulu teenustest (esindusoksjonid, jõudluskatsed, sport, treening- ja võistluskeskus, turism jne). Osa Tori hobumajanduse keskuse investeeringutest plaanitakse teha Eesti maaelu arengukava 2014-2020 vahendite toel. 
„Hobusektori esindajad olid ühel meelel, et ajaloolise väärtusega Tori hobusekasvanduse kompleks peab säilima ja edasi arenema, et sellest kujuneks piirkonna kultuuripärandi hoidja, turismi- ja hobumajanduse keskus ning arengumootor. Tori hobusekasvandus on sümbolina hobusektori jaoks sama oluline kui rahvusooper Estonia Eesti kultuuris,“ ütles maaeluminister Martin Repinski. „Seepärast tuleb sihtasutuse loomisega kindlasti edasi minna ja otsida riigi ning erasektori koostöös täiendavaid võimalusi sellesse investeerimiseks.“

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kohtumisel osalesid Eesti Hobumajanduse Liidu, Eesti Hobusekasvatajate Seltsi, Eesti Ratsaspordi Liidu,  Eesti Traaviliidu, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi, Eesti Tõugu Hobuse Kasvatajate ja Aretajate Seltsi, MTÜ Ayuda, Tori vallavalitsuse ning Pärnu maavalitsuse esindajad.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.25, 16:08
Suursaagi ootuses: mis saab hinnast ja kvaliteedist?
Scandagra Eesti viljaäri juht Marge Pähkel ja teravilja ostujuht Urbo Vilibert tõid stuudiosse värske pildi Eesti ja maailma viljaturust. Põldude olukord Eestis on hetkel muljetavaldav – taliviljad on tihedad kui mets ning taliraps õitseb pikalt ja rikkalikult. Loodetav suur saak seab aga surve alla logistika, kuivatamise ja ladustamise. Urbo Vilibert rõhutas, et päikest on saagi küpsemiseks veelgi vaja, kuid koristuseks tuleb valmis olla – vastasel juhul võib vili minna hapuks juba platsil.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele